وبلاگ اعیاص

اعیاص --» السلام علیک یا اباصالح المهدی

وبلاگ اعیاص

اعیاص --» السلام علیک یا اباصالح المهدی

نویسندگان
آخرین نظرات

۵ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

بسم رب الشهدا و الصدیقین


اتحاد کشور های مقاومت


گروه بین الملل - رجانیوز: در جبهه شلوغ سوریه، نیروهای متضاد و بازیگران متعددی حضور دارند که در یکی از دو سوی میدان ایستاده‌اند. اتحاد ایران و روسیه در جلوگیری از تجزیه سوریه و اصرار بر حفظ بشار اسد به عنوان بخشی از راه‌حل سوریه، موضوع بسیاری از نقدها و تحلیل‌ها است.
 
سرگئی آلکساشانکو، تحلیلگر روسی اندیشکده بروکینگز، در تحلیل ریشه‌های همکاری ایران و روسیه در میدان‌های مختلف، به توانایی ایران در برپایی یک نظام سیاسی مقتدر و باثبات در میانه یک جغرافیای ناامن اشاره می‌کند و تأکید دارد ائتلاف سیاسی-اقتصادی ایران و روسیه، توانایی ایجاد تغییرات بزرگ در صحنه روابط بین‌الملل را دارد. 
جواد نجفی

بسم رب الشهدا و الصدیقین


تجزیه عراق و سوریه

حدود تقریبی «سنی‌ستان» مورد نظر بولتون با رنگ قهوه‌ای روشن مشخص شده است


جان بواتون


گروه بین‌الملل-رجانیوز: رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس جمهور عراق، بار دیگر طرح خبیثانه و استعماری تجزیه عراق را مورد انتقاد جدی قرار دادند و تأکید کردند: «نباید فضا به‌گونه‌ای شود که آمریکایی‌ها به خود جرئت دهند تا به‌صورت علنی صحبت از تجزیه‌ی عراق بکنند.». اما پرسش اینجاست که چه فرد یا گروه‌هایی با چه اهدافی به دنبال تجزیه عراق هستند. جان بولتون، نویسنده، سیاستمدار و فعال ضدایرانی آمریکایی که سابقه نمایندگی آمریکا در سازمان ملل نیز دارد، در تحلیل نسبتاً جامعی در «پایگاه اینترنتی مؤسسه آمریکن اینترپرایز»، بار دیگر تجزیه عراق را برای تصمیم‌سازان آمریکا تئوریزه کرده است. 
 
البته این نخستین باری نیست که بولتون، از تجزیه عراق سخن می‌راند. او بارها و بارها بر این نظر خود اصرار کرده و هر بار با بهانه‌ای، تأسیس یک دولت سنی مذهب مورد اعتماد آمریکا در شمال سوریه و غرب عراق پیشنهاد داده است؛ این بار به بهانه سردرگمی آمریکا و فرانسه و کشورهای اروپایی پس از حملات تروریستی پاریس که خطر حمایت از داعش را برای حامیان این گروه تروریستی ملموس کرد. 
جواد نجفی

بسم رب الشهدا و الصدیقین

حسین شریعت مداری

 

پوتین می‌داند که معادلات منطقه را جبهه مقاومت اسلامی رقم می‌زند/ دست پر پوتین در اعمال سیاست‌های ایران برخلاف دست چدنی غرب/ سه محوری که جریان آلوده داخلی برای انزوای ایران دنبال می‌کند

پوتین در اقدامی بی‌سابقه و معنی‌دار، پس از ورود به تهران، فوری به دیدار رهبر معظم انقلاب رفت، این اقدام وی در ایران بی‌سابقه بود و در جهان نیز به سختی می‌توان برای آن نمونه مشابهی یافت.پوتین، ابتدا و قبل از دیدار اخیر با رهبر معظم انقلاب، سابقه‌ای از اقدامات عملی در بستر سیاست‌های اعلام شده جمهوری اسلامی ایران را با خود همراه کرده است تا مقدمه‌ای قابل قبول و اطمینان‌آور برای ادامه همکاری باشد و نه مانند دست چدنی پوشیده در دستکش مخملین اوباما که با حیله به سوی ایران دراز شده بود و با درایت ملکوتی رهبر معظم انقلاب، پس زده شد.
جواد نجفی

بسم رب الشهدا و الصدیقین

شهید مطهری ایثار


ایثار

 یکی دیگر از عناصر اخلاقی موجود در این حادثه، چه نمایشگاه ایثاری بوده است کربلا

شما ببینید آیا برای ایثار ، تجسمی بهتر از داستان جناب حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام میتوان پیدا کرد؟...

تجلی دادن این عاطفه انسانی و اسلامی،  یکی از وظایف کربلا بوده است و گویی این نقش به عهده ابوالفضل العباس گذاشته شده است.

آن حضرت بعد از آنکه چهار هزار مامور شریعه فرات را دریده است،وارد آن شده و اسب را داخل آب برده است به طوری که آب به زیر شکم اسب رسیده و ابوالفضل میتواند بدون اینکه پیاده شود،مشکش را پر از آب بکند. همینکه مشک را پر از آب کرد،  با دستش مقداری  آب برداشت و  آورد جلوی دهانش که بنوشد،  دیگران از دور ناظر بودند،  آنها همین قدر گفته اند که ما دیدیم که ننوشید و آب را ریخت.

ابتدا کسی نفهمید که چرا چنین کاری کرد. تاریخ می گوید:  « فذکر العطش الحسین » یادش افتاد که برادرش تشنه است،  گفت شایسته نیست حسین در خیمه تشنه بماند و من آب بنوشم.

حالا تاریخ از کجا می گوید؟  از اشعار ابوالفضل ،  چون وقتی که بیرون آمد،  شروع کرد به رجز خواندن،  از رجزش فهمیدند که چرا ابوالفضل تشنه آب نخورد...رجزش این بود؛

یا نفس من بعد الحسین هونی

فبعده لا کنت ان تکونی

 

خودش با خودش حرف می زد، خودش را مخاطب قرار داده  میگوید:  ای نفس عباس می خواهم بعد از حسین زنده نمانی، تو می خواهی آب بخوری و زنده بمانی؟  عباس! حسین درخیمه اش تشنه است و تو می خواهی آّب گوارا بنوشی ؟

به خدا قسم ، رسم نوکری آقایی، رسم برادری ، رسم امام داشتن، رسم وفاداری چنین نیست. همه اش سراسر وفا بود.

 

الهام گرفته از سخنان استاد شهید مطهری

وبلاگ اعیاص

 

جواد نجفی

بسم رب الشهدا و الصدیقین


عطش کربلا


مروّت :

مروّت مفهوم خاصی دارد, و غیر از شجاعت است.گو اینکه معنایش مردانگی است ولی مفهوم خاصی دارد...مروّت این است که انسان به دشمنان خود هم محبت بورزد.حافظ می گوید:

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است

با دوستان مروت با دشمنان مدارا


ولی فرمان اسلام از این بالاتر است,اگر نزدیک تر می شد به اسلام چنین می گفت: با دوستان مروت ,با دشمنان هم مروت و مردانگی.اینکه اباعبدالله علیه السلام در وقتی که دشمنش تشنه است,به او آب می دهد, معنایش مروت است.این بالاتر از شجاعت است همانطور که علی علیه السلام این کار را کرد.

صبح عاشورا بود, اول کسی که دوید بطرف خیمه های حسین بن علی علیهما السلام تا ببیند اوضاع از چه قرار است,شمربن ذی الجوشن بود.وقتی از پشت خیمه ها آمد دید خیمه ها را جمع کرده و خندقی هم کنده اند,و خار جمع کرده و آتش زده اند,خیلی ناراحت شد که از پشت نمی شود حمله کرد؛شروع کرد به فحاشی.یکی از اصحاب گفت آقا! اجازه دهید همین جا یک تیر حرامش کنم, فرمود: نه! گفت آقا من او را می شناسم که چه جنس کثیفی دارد , چقدر فاسق و فاجر است, فرمود میدانم ولی ما هرگز شروع به جنگ نمی کنیم, ولو اینکه به نفع ما باشد, این دستور اسلام است.


الهام گرفته از سخنان استاد شهید مطهری

جواد نجفی